Скажите, доктор

ПМС у робочі дні: наказано вижити!

Казюк Наталья
Двері кабінету зачинилися. Ви  наодинці з тисячею справ, жалістю до себе і навіть апатією, сльозами на очах і нестримним бажанням обіймів. Ви дівчинка, ви не хочете нічого вирішувати і відчуваєте це гостро, як ніколи. Попри це - назовні люди, документація та відповідальність. А думки, тим часом, заводять вас у мрії про полунично-шоколадний дует чи жирненький шматочок піци, котрий, здається, владнає всі негаразди. До повноти картини: ви ненавидите себе кожного місяця, а світ починає неймовірно колоти й боліти у, приблизно, середині менструального циклу. 
Не хвилюйтеся: ви не божевільна! Винуватець в усьому  певний гормональний стан, а з передменструальним синдромом (далі – ПМС) мають справу жінки з часів кам’яної доби. Ми знаємо, як полегшити ці воістину вічні страждання без медикаментозного втручання й шкоди для вашого здоров’я.

Тіло й дух проти ПМС: турбота передчасною не буває

ПМС у робочі дні: наказано вижити!
До пришестя ПМС, особливо жінці, яка працює, варто готуватися з винятковою увагою. Радимо починати заздалегідь, за деякий час до дня «Х». У цьому вам допоможе легке фізичне навантаження. Якщо не займаєтеся спортом регулярно, вивчіть декілька асан з йоги. На «Youtube» існує безліч каналів, котрі допоможуть вам,  ˗ наприклад, «Yoga with Andriene». Наступний крок: варто зробити стратегічний запас з пари-трійки  корисних снеків ˗ підійдуть сухофрукти, горіхи, чорний шоколад, насіння чіа, ягоди, різноманітні овочі та фрукти плюс легке меню або зелень для ранкових смузі.  А  горішки, яблука, банан, моркву, шматок шоколаду можна взяти з собою на роботу ˗ на випадок, якщо нестримно забажаєте піци чи торта, на котрі не варто налягати в цей період. 
Звечора підготуйте для себе  «mini-spa» з  улюбленими скрабами та ефірними олійками. Перед сном прийміть ванну, а вранці контрастний душ, використовуючи усе це. Промасажуйте проблемні ділянки, голову й обличчя, зробіть тонізуючу маску, що нормалізує емоційний стан, а разом з тим ще й усуне набряки і допоможе шкірі позбавитися усіх неприємних ознак наближення «червоних днів календарю».
Де водні процедури, там і корисне пиття: приготуйте собі запашний чай на травах з додаванням меду та кориці, або смузі (один із варіантів – будь які заморожені ягоди, листя шпинату чи іншої листової зелені, банан чи авокадо). Такі напої допоможуть очистити та наситити організм необхідними вітамінами всього за декілька хвилин. Взагалі, не забувайте підтримувати водний баланс протягом дня не лише у ПМС. Завдяки звичайній воді самопочуття помітно покращиться.
А ще – все вищеописане варто робити під улюблену музику, адже гармонія і ПМС, як геній і злодійство – це, точно, речі несумісні!

Бувай, відчай!

ПМС у робочі дні: наказано вижити!
Якщо посеред робочого дня розпач все ж накрив вас з головою - не біда! Швиденько знайдіть комфортне місце та надайте тілу зручну позицію. Розпряміть плечі й вирівняйте спину, вдихніть глибоко та повільно тричі.  Продовжуйте дихати, заплющивши очі. Розслабтеся та відчуйте своє тіло. Прослідкуйте, в якому місці (фізично) знаходиться злість, сум чи будь-яка інша  руйнівна емоція. Уявіть, на що вона схожа, та «видихніть», виштовхніть її. Знайдіть в області стравоходу (декілька міліметрів над сонячним сплетенням) гармонію та клаптик любові до себе – потягніть за нього, нехай він розлетиться тисячею приємних метеликів у душі! Приймайте все, що відбувається. Знаходьтеся тут і зараз. Перебувайте у зручному положенні, глибоко дихаючи, стільки часу, скільки вам захочеться. А після скуштуйте шматочок чорного шоколаду. Такі дії майже не займають часу, однак допомагають перетворитися з розлюченої пантери на ніжну кішечку ˗ хоча й не менш амбітну та характерну.

Бувай, все шкідливе!

ПМС у робочі дні: наказано вижити!
В період ПМС і менструації варто дотримуватися традиційних для ЗСЖ, але від того не менш важливих табу: намагайтеся обмежитися в палінні, не вживайте алкоголю та важких страв, уникайте антидепресантів. У круговерті мегаполісу важко не потрапляти до стресових ситуацій, проте, коли  ви придбаєте звичку виконувати описані поради щомісяця, а краще, – щодня, - якість життя значно покращиться, ось побачите!